Haber Detayı
26 Şubat 2020 - Çarşamba 14:11
 
Sağlığa bağış
SAĞLIK Haberi


Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi diyaliz ve onkoloji bölümünün bazı ihtiyaçları, Lions Kulüpleri tarafından bağışla karşılandı.

Lefkoşa Başkent Lions Kulübü diyaliz bölümüne 1 adet hasta yatağı bağışında bulunurken, Lefkoşa Başkent Lions Kulübü, Lefkoşa Merkez Lions Kulübü, Güzelyurt Yeşilada Lions Kulübü, Mağusa Kale Lions Kulübü, Girne Vatan Lions Kulübü ve Alsancak Mare Monte Lions Kulübü ise Onkoloji Merkezi’nin ihtiyacı olan 1 adet EKG cihazı, 6 adet oksimetre ve bir adet de stetoskop bağışladı.

Hastanede yapılan etkinlikte konuşan Lefkoşa Başkent Lions Kulübü Başkanı Zalihe Damdelen, çabalarının daha fazla yardım yapmak olduğunu ancak sponsorların son anda vazgeçmesinden dolayı ilk etapta, yatak aldıklarını söyledi.

Sağlık Bakanı Ali Pilli, ise hastanelere ve sağlığa yapılan her katkının kutsal olduğunu söyleyerek, şahıs, kurum ve kuruluşlara katkılarından dolayı teşekkür etti.

Pilli, “Lions kulüpleri her zaman sağlığa büyük hizmetler vermişlerdir. Bütün kurum ve kuruluşlara bu tür katkıların yapılması çağrısında bulunuyorum. Sağlığa yapılan katkı insana hizmettir. Biz bakanlık olarak 8 aydır iktidardayız. Hükümetimiz özellikle sağlığa büyük katkı koymaktadır. Sağlığın ön plana çıkarılmasını istemektedir. 2020 yılını sağlık yılı olarak ilan ettik. Alt yapının yanında bu tür eksiklikleri gidermek için gerek bakanlığın ve kuruluşların katkı yapmasını bekliyoruz. Yapıyorlar da zaten. Önümüzdeki günlerde bu alt yapı çalışmaları bariz bir şekilde görülecektir.” dedi.

Onkoloji Merkezi’nde kulüpler adına konuşma yapan Pervin Gürler isekulüplerin çabaları ile EKG cihazı alarak, onkoloji servisine bağışta bulunduklarını belirtti. (BRT)

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Sağlığa, bağış,
Haber Videosu
Yorumlar
Yazarlar
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Sayfalar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı